pro váš nerušený odpočinek

Sauna je staletími prověřená metoda regenerace organismu. Působením vysoké teploty se Vám rozšíří póry a díky tomu tělo snadno vyloučí většinu škodlivých látek. Vybrat si můžete finskou saunu, aroma saunu, římskou saunu nebo infrakabinu, každá má svůj jedinečný účinek.


Pro zajištění maximálního klidu při saunování je vstup do saunového světa povolen až od 15 let.


FINSKÁ SAUNA

  • Finská sauna regeneruje tělo působením vysoké teploty (80°C – 100°C) a následujícím ochlazením. Díky tomu dochází k intenzivnímu prokrvení pokožky a svalů. Rozšíří se póry a dochází ke zvýšenému vylučování škodlivých látek z těla. Finská sauna má také pozitivní účinky na stimulaci krevního oběhu a srdeční činnosti.

AROMA SAUNA

  • Aroma sauna je ideální kombinace metody finské sauny, tedy působení vysokých teplot a vyšší vzdušné vlhkosti, a působení účinku aromatických esencí. Aroma sauna má pozitivní účinky na prokrvení pokožky a svalstva. Regeneruje tkáň respiračního systému a velmi pozitivně působí na psychiku.

ŘÍMSKÁ PARNÍ LÁZEŇ

  • Římskou parní lázeň v hotelu Diamant bychom mohli charakterizovat jako spojení moudrosti starých Římanů a nejmodernějšího současného vybavení. Tato lázeň využívá působení teplé páry a vysoké vlhkosti vzduchu a to až 100%. Římská parní lázeň pozitivně prokrvuje a zvhčuje pokožku a především má velmi pozitivní účinek na respirační systém.

INFRAKABINA

  • Infrakabina je speciální kabina vybavená patentovanými infrazářiči, které vydávají infračervené paprsky, které procházejí vzduchem a až po dopadu na povrch lidského těla se mění na tepelnou energii. Díky tomu dojde k rychlému hloubkovému prohřátí organismu, prokrvení pokožky a uvolnění svalů. Tyto paprsky pronikají do hloubky 4 – 5 cm pod povrch těla, zahřívají tělo zevnitř a vyzařují se zase zpět ven. V infrakabině dýcháte poměrně chladný vzduch (cca 30 – 50°C), díky tomu se vaše tělo prohřívá větší teplotou.